Tedavilerim

Genital Siğil (HPV) Tedavisi

Genital siğiller çokta yaygındır ve HPV hastalığı bir virüsün çeşitlerinin  bulaşmasıyla oluşur. Genital siğillerin tedavileri mümkündür ve tehlikeli değildirler.

Devamı

Labioplasti

Labioplasti, genital iç ve dış dudakların normalden daha sarkık, büyük ya da asimetrik olması durumunda gerçekleştirilen estetik bir operasyondur.

Devamı

Smear Testi

Smear kadınların servikal kanser (rahim ağzı)  ya da kanser öncüsü taranmasında kullanılan bir testtir . Smear, prekanseröz ya da kanseröz

Devamı

Vajinal Histerektomi

AH yani vajinal histerektomi vajinal yoldan (alttan) rahmin çıkartılarak alınması ameliyatıdır. Bu ameliyatlar daha sık olarak kadınlarda “uterin prolapsus” adı verilen rahim sarkmaları nedeni ile uygulanmaktadır.

Devamı

İdrar Kaçırma

Kalıcı idrar kaçırma, stres tipi, sıkışma tipi, karışık tip, noktürnal enürezis (uykuda idrar kaçırma), fonksiyonel tip, taşma tipi idrar kaçırma gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Devamı

Vajinoplasti

Vajina daraltma normal doğum sırasında oluşan, vajinada istenmeyen bir takım doku düzeyindeki genişlemeler, esnemeler ve sarkmaları düzeltmek ve sıkılaştırmak için yapılır.

Devamı

LEEP

Rahim ağzı lezyonlarında kullanılan ince halka şeklindeki telle lezyonların patates soyar gibi.

Devamı

laparoskopi

Laparoskopi (karnın içine bakma) hem tanı hem de tedavi amacıyla kullanılan bir ameliyat yöntemidir.

Devamı